cropped-logo_ostateczne.png

POLICEALNA SZKOŁA CHARAKTERYZACJI, EFEKTÓW SPECJALNYCH SFX, PROSTETYKI, WIZAŻU I STYLIZACJI

Previous slide
Next slide
!cid_part1_2WWeGLDR_vbZeVLCJ@dziewulscy

o nas

poznaj nas

MIĘDZYNARODOWE STUDIUM DZIEWULSKICH, Policealna Szkoła Charakteryzacji, Wizażu i Stylizacji, jedna z największych szkół tego typu na świecie. Od 1996 roku, szkoła działa w Polsce i za granicą kształcąc profesjonalistów, a już od 2012, jako pierwsze i jedyne Studium w Polsce, kształci również w dziedzinie Efektów Specjalnych F/X i Prostetyki charakteryzatorskiej. 

STUDIUM powstało jako kontynuacja działalności Międzynarodowej Szkoły Charakteryzacji Marii Ewy Dziewulskiej, która wykształciła obecną elitę polskich i europejskich charakteryzatorów oraz wizażystów. 

Założycielka Szkoły – Maria Ewa Dziewulska zaliczana była do grona najwybitniejszych charakteryzatorów na świecie, pracowała z takimi gwiazdami jak: Telly Savalas, Jane Seymour, Tom Conti, Omar Shariff, Gary Oldman, Michael York, Tim Roth, Christopher Cazenove, George Pepard, Deborah Raffin, Christopher McDonald, Susane George, Mathieu Carrier, Rod Stiger, Richard Dreyfuss, Simon McCondikle, Scott Wilson, Christopher Waltz, Robbie Coltrane, Sam Neill czy John Malkovich.

Właścicielem i dyrektorem ds. programowych Studium jest Remigiusz Dziewulski – charakteryzator, współtwórca szkoły i kontynuator dzieła swojej matki. Dyrektorem ds. administracyjnych i studenckich jest Sylwia Dziewulska – doświadczony prawnik i specjalista ds. HR.

Międzynarodowe Studium Dziewulskich podczas swojej wieloletniej działalności zyskało uznanie wybitnych specjalistów w kraju i za granicą. Obecnie, zaliczane jest do europejskiej czołówki
w środowisku filmowym i posiada podobny status jak słynna Szkoła Charakteryzacji przy BBC (Wielka Brytania/Londyn) oraz Akademia Charakteryzacji w Hollywood (Los Angeles/USA).

STUDIUM działa pod nadzorem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz współpracuje z czołowymi producentami profesjonalnych kosmetyków do charakteryzacji i wizażu. Zajęcia odbywają się w grupach 12-sto osobowych w nowoczesnych pracowniach, doskonale wyposażonych, zgodnie ze standardami Unii Europejskiej. Szkoła posiada profesjonalne studio fotograficzne, gdzie dokumentowane są artystyczne prace studentów, a wydawane przez naszą szkołę dyplomy są prawdziwą przepustką do świata filmu, telewizji, teatru i mody w Polsce i na świecie.

POZNAJ NAS

Kadra sZkoły

WYKŁADOWCY

piotr Rzeczkowski-300x300

Piotr Rzeczkowski 

Wykładowca.

Artysta rzeźbiarz. Nigdy nie miał problemu co będzie robił w przyszłości dlatego wybrał warszawską Akademię Sztuk Pięknych którą ukończył w 1984 roku zwycięskim projektem na pomnik Powstania Warszawskiego 1944. Od tego czasu stworzył szereg zwycięskich projektów a jego prace można oglądać np. w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie (pomnik na 25lecie ogrodu), na fasadzie kościoła barokowego w Płocku (św. Piotr i Paweł), w Janowie Podlaskim (pomnik poległych w wojnie polsko-radzieckiej) czy w Teatrze Polskim gdzie stoi popiersie Tadeusza Fijewskiego dłuta Piotra. Obecnie w pracowni w Powsinie powstaje kolejna niezwykła rzeźba…

Maykut

Małgorzata Majkut

Wykładowca.

Absolwentka MSD. Członek koła charakteryzatorów przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Po skończeniu studiów na wydziale architektury postanowiła swój talent wykorzystać nie przy tworzeniu barwnych krajobrazów a niezwykłych filmowych i teatralnych charakteryzacji. Doświadczenie zawodowe zdobyła w pracy przy serialach, filmach fabularnych i programach telewizyjnych. Obecnie szef zespołu tworzących charakteryzacje i makijaże w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo. W wolnym czasie maluje obrazy, ćwiczy jogę i próbuje okiełznać swoje koty.

dpotowska

Dąbrówka Potowska

Wykładowca.

Charakteryzatorka i wizażystka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych i MSD. Zawodowo przez długi czas zaangażowana w malarstwo oraz projektowanie wnętrz. Design, architektura i sztuka to jej wielkie miłości. Twarz oraz ciało to dla Dąbrówki najwspanialsze płótno, dlatego tak kocha wizaż i uwielbia charakteryzacje. Doświadczenie zawodowe zdobywała na licznych sesjach fotograficznych i planach teledysków. Wizażystka i twórca body paintingu w programie Mam Talent W wolnych chwilach: kierunek Azja, gotowanie z garścią chilli i książki Twardocha.

michal zabielski

Michał Zabielski

Wykładowca.

Charakteryzator. Specjalista od SFX, absolwent MSD. Autor i współautor charakteryzacji do licznych produkcji serialowych i reklamowych, specjalista w dziedzinie efektów specjalnych SFX i protetyki, współpracownik czołowych brytyjskich producentów materiałów do SFX i protetyki. Członek zespołu w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo oraz specjalista od efektów specjalnych SFX w takich serialach jak np. Diagnoza i Król.

krajewskawojtulewicz (2)

Ewa Krajewska-Wojtulewicz

Wykładowca.

Manager szkoły. Ukończyła eksperymentalne studium sztuk plastycznych przy Galerii Abakus i Mistrzowską Szkołę Charakteryzacji Marii Ewy Dziewulskiej. Członek koła charakteryzatorów przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Na początku sprzedawała grafiki do małej galerii na warszawskiej Ochocie, później pracowała jako pierwszy polski makijażysta dla Pierre Cardin, Yves Saint Laurent i Elizabeth Arden. Należała także do pierwszego zespołu Giorgio Armani Cosmetics Polska. Współpracownik Stołecznej Estrady i wieloletni szkoleniowiec.
Od wielu lat zajmuje się również fotografią portretową która jest jej największą, zawodową miłością.

mmusialska

Malwina Musialska

Wykładowca.

Charakteryzatorka i wizażystka. Absolwentka MSD. Od 2009 współpracuje z Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie, dzięki czemu miała okazję współpracować m.in. z reżyserem Mariuszem Trelińskim.
Autorka fryzur i makijaży dla niemieckich produkcji musicalowych: “Das Phantom Der Oper” i “Der Kleine Prinz” firmy 3 for 1 Trinity Concerts. Nieustannie pracuje przy różnych produkcjach min.: serial Leśniczówka, film fabularny Magnezja, BB Cudowna, program SNL Polska i wielu innych.

Ania-Mrugalska

Anna Mrugalska

Wykładowca.

Charakteryzatorka i wizażystka. Absolwentka MSD. Praktykę charakteryzatorską zdobyła między innymi za kulisami Teatru Komedia i AKT-em. Pracowała również przy kampaniach społecznych firm tj.: AVON, Bunny White, Paradox i Triumph.
Autorka makijaży i sesji zdjęciowych na pokazach mody m.in.: Iwony Kossmann czy Yes to dress. Związana z polską marką kosmetyczną INGLOT, gdzie przez blisko dwa lata zajmowała się indywidualnym doborem kosmetyków i szkoleniami z makijażu. Odpowiedzialna za charakteryzacje w projekcie LaLa Poland i serialu Rodzinka. Współpracuje z Teatrem Współczesnym.

Konrad Fado

Konrad Fado

Wykładowca.

Stylista. Absolwent Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Zdobywca nagrody głównej podczas warsztatów Dziennikarstwa Modowego Fashion Project i miesięcznika Glamour. Osobisty stylista wielu gwiazd, m.in. Anny Wendzikowskiej, Karoliny Gorczycy i Magdy Steczkowskiej. Współpracuje z magazynami: Gala, Show, Party, K Mag, Miasto Kobiet i Świat Fryzjerstwa oraz portalem polki.pl. Wykładowca Warsztatów Stylizacji Glamour i FashionProject. Ekspert z zakresu stylizacji ubioru w programach „Dzień Dobry TVN”, „Pytanie na śniadanie”, „Stylowy magazyn”. Stylista i kostiumograf teledysków, reklam i programów w TVN Style i TVN Fabuła. Laureat statuetki Stylista Roku 2014 w plebiscycie „Moda & Sukces” oraz wyróżniony przez Harper’s Bazaar wśród najlepszych stylistów gwiazd w 2017 roku.

Wiola-Meżyńska-of2dgtx8qwviaq7v3n3ztli4cbfhjtbluuh19udoe0

Wiola Mężyńska

Wykładowca.

Charakteryzatorka. Absolwentka MSD, charakteryzator młodego pokolenia w dziedzinie SFX. Współautorka charakteryzacji do teledysków, seriali i produkcji reklamowych. Swoje doświadczenie zdobywała jako makijażysta marki Dior. W serialu historycznym „Ziuk. Młody Piłsudski” znalazła się w gronie charakteryzatorów, w serialu „Diagnoza” współtworzyła efekty specjalne SFX, na planie filmu fabularnego Magnezja była drugim charakteryzatorem.

jkoczara

Justyna Koczara

Wykładowca.

Charakteryzatorka i wizażystka Absolwentka MSD. Po ukończeniu szkoły postawiła wszystko na jedną kartę: charakteryzacja albo nic. I opłacało się. Pracowała na takich planach jak: Jak poślubić milionera, Brigitte Bardot Cudowna , program SNL Polska i 365 dni. Asystowała również na planie filmu fabularnego pt Magnezja. Na stałe współpracuje z Teatrem Rozmaitości.

rmulczyk

Rafał Mulczyk

Wykładowca.

Fryzjer. Porzucił pracę w korporacji na rzecz ukochanego fryzjerstwa. Sztuki fryzjerskiej uczył się pod okiem najlepszych szkoleniowców światowych marek w prestiżowych salonach w Londynie, ale by pracować na deskach teatrów musiał szlifować swoje umiejętności u znawców fryzur epokowych. We fryzjerstwie pociąga go kreatywność, podążanie za nowościami i nowoczesne podejście do fryzjerstwa stylowego.

monika dzięcioł

Monika Dzięcioł

Wykładowca.

Charakteryzatorka i wizażystka. Absolwentka MSD. Doświadczenie zawodowe zdobywała z klientami indywidualnymi w Polsce i Norwegii. Pracowała dla marki Paese i jako Brand Ambasador marki Clarins w Stambule i Genevie. Prowadziła również szkolenia wizażowe z przedstawicielami marek selektywnych takich jak Dior, Chanel, Shiseido, YSL i Lancome. Obecnie pracuje przy pokazach mody i sesjach zdjęciowych a w wolnych chwilach ogląda dokumenty o seryjnych mordercach, czyta kryminały i gotuje bez glutenu.

Joanna-Korecka_2

Joanna Korecka

Wykładowca.

Artysta grafik. Studiowała na Wydziale Grafiki w ASP w Warszawie w pracowniach: prof. J. Tchórzewskiego – malarstwo, prof. R. Strenta – grafika warsztatowa, prof. L. Majewskiego – typografia, prof. L. Hołdanowicza – projektowanie graficzne. Dyplom w pracowni plakatu prof. M. Wasilewskiego, aneks w pracowni ilustracji książkowej prof. J. Stannego. Współpracuje z Galerią ART. w Warszawie, z miesięcznikiem LOT-u “Kalejdoskop”, dwutygodnikiem “Cogito”, Oficyną Wydawniczą RYTM. Udział w wielu wystawach zbiorowych, m.in.: Wystawa młodych twórców polskich Milwark USA, Uniwersytet Stanowy w Massachussetts, Nortinger w Niemczech, wystawa ilustracji książkowej w Paryżu, w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Plastycznych w Warszawie, Supermarket Sztuki Galeria DAP OW ZPAP, Bez komentarza/No comment Galeria Lufcik OW ZPAP.

jwasilewska

Joanna Wasilewska

Wykładowca.
Charakteryzatorka. Po obronie dyplomu od razu zaczęła pracę w Teatrze Wielki Operze Narodowej z którą związała się na 7 lat.
Pracowała przy rekonstrukcjach historycznych i przy produkcji „Czas Honoru”jak również w Telewizji Republika, W Polsce Pl, Teatrze Polonia I Operze Królewskiej. Współpracuje z Teatrem Muzycznych Roma i Och Teatrem. Od lat współpracuje z salonami kosmetycznymi i fryzjerskimi.

akobalczyk

Anna Kobalczyk

Wykładowca.

Wizażystka z wieloletnim doświadczeniem. Czerpie wiedzę i inspiracje ze spotkań i szkoleń m.in z Jamesem Vincentem, Danny Sanz czy laureatką Oscarów za makeup – Robin Matthews. Uczestniczka kursów w Akademii Make Up For Ever w La Cite du Cinema w Paryżu i Stick Art Studio w Barcelonie. Pracowała jako charakteryzator przy kampaniach społecznych m.in. Kocham.Szanuje ,Rak&Roll oraz szeregu teledysków m.in. dla Rosalie, Arka Kłusowskiego czy zespołu Blauka. Jest autorką charakteryzacji do sztuk teatralnych Teatru Ujazdowskiego i Teatru Studio – „Pamela” reżyserii Marty Ziółek, „To trzeba zjeść” duetu Małpeczki.Specjalizuje się w makijażu modowym. Współpracowała przy tworzeniu kampanii takich marek jak Vitkac, Local Heroes, Alkopoligamia, 10 DECO ART, Karolina Miko, Aleksandra Seweryniak, Posch.1, Theodoor Fritz.Publikowała w Vogue British, Vogue Polska online, Harpers Bazaar Polska, magazynie Newonce, SezonMag, Contributor Magazine

Joanna Wasilewska

Wykładowca.
Charakteryzatorka. Po obronie dyplomu od razu zaczęła pracę w Teatrze Wielki Operze Narodowej z którą związała się na 7 lat.
Pracowała przy rekonstrukcjach historycznych i przy produkcji „Czas Honoru”jak również w Telewizji Republika, W Polsce Pl, Teatrze Polonia I Operze Królewskiej. Współpracuje z Teatrem Muzycznych Roma i Och Teatrem. Od lat współpracuje z salonami kosmetycznymi i fryzjerskimi.

POZNAJ NAS

Współpraca pedagogiczna

WSPÓŁPRACA

Remigiusz Dziewulski

Charakteryzator i ekspert ds. wizerunku, wieloletni wykładowca, szkoleniowiec i trener, specjalista w dziedzinie statycznych efektów specjalnych i perukarstwa, juror w konkursach makijażu w Polsce i zagranicą, specjalista w dziedzinie marketingu politycznego i medialnego, producent modowych i charakteryzatorskich sesji zdjęciowych, wieloletni współpracownik Marii Ewy Dziewulskiej.

Ewa Braun

Wybitny scenograf o sławie międzynarodowej, laureatka OSCARA (HOLLYWOOD, USA) za dekoracje do filmu “Lista Schindllera”, wieloletni wykładowca, szkoleniowiec i trener (PWSF,TViT w Łodzi, MSD w Warszawie, MSR A. Wajdy), specjalista w dziedzinie historii stylów, ekspert i krytyk w dziedzinie scenografii oraz dekoracji filmowej, telewizyjnej i teatralnej.

Katarzyna Wilk

Utalentowana charakteryzatorka młodego pokolenia, autorka charakteryzacji do czołowych polskich telewizyjnych produkcji serialowych, reklamowych i filmowych, specjalistka w dziedzinie efektów specjalnych, wieloletni współpracownik Marii Ewy Dziewulskiej.

Agata Koschmeider

Projektantka mody. Współpracowała m.in. z Arkadiusem, Patricią Field (Sex w wielkim mieście, Diabeł ubiera się u Prady), Erickson Beamon ( które m.in. pracują dla Lady Gaga), współtworzyła kostiumy do głośnej inscenizacji Don Giovanniego w Warszawie i Los Angeles w reż. M. Trelińskiego.

Anna Lewandowska

Legendarna polska charakteryzatorka. Pracowała z najwybitniejszymi polskimi reżyserami tj.: Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi, Agnieszka Holland, Juliusz Machulski, Stanisław Różewicz, Jacek Bromski, Marek Piwowski, Witold Leszczyński, Andrzej Domalik, Anna Sokołowska i Goran Paskaljević (była Jugosławia). Autorka charakteryzacji w kultowych serialach „Janosik” i „Klan

Marta Podbielska

Wizażystka. Autorka makijaży na okładki takich magazynów jak „Newsweek” i „Forbes”, jurorka Make up Fashion Awards 2014. Sesje zdjęciowe min. Dla VICKS PL and UK, LOT Polish Airlines, ORANGE mobile, T­Mobile, ITAKA, BOLS, CAPITAN MORGAN rum

Agnieszka Tomaszewska

Kostiumolog i scenograf. Stylistka. Absolwentka Central School of Speech and Drama, U. w Londynie. Twórczyni kostiumów do wielu filmów lub sztuk teatralnych takich jak „Angel” w reżyserii Martin Gauvreau, „Cztery Poziomo” reżyserii Konrada Niewolskiego, „ Trzy upadki świętego” w reżyserii Jacka Januszyka„Orfeusz i Eurydyka” w reżyserii Mariusza Trelińskiego w Teatrze Narodowym.

Iwona Obroślak

Charakteryzatorka. Niezwykle uzdolniona młoda charakteryzatorka która jeszcze będąc w szkole pracowała w Teatrze Komedia. Ma za sobą doświadczenie w pracy przy dużych produkcjach telewizyjnych jak np. Mam Talent, Taniec z Gwiazdami i Twoja Twarz Brzmi Znajomo.

Alina Dębowska

Fryzjerka gwiazd. Stylistka fryzur modowych i reklamowych młodego pokolenia, współpracuje z czołowymi fotografami, producentami video, miesięcznikami i teatrami oraz z topowymi markami odzieżowymi i projektantami

Joanna Tomaszycka

Wizażystka, charakteryzatorka. Związana z Teatrem Dramatycznym w Warszawie. Bierze udział w wielu festiwalach teatralnych na całym świecie, współpracując z najlepszymi reżyserami teatralnymi, m.in. Krystianem Lupą. Współpracuje przy tworzeniu programów telewizyjnych, tworząc charakteryzacje i stylizacje w “Zdrowiu na widelcu” i ” Grzeszkach na widelcu” oraz “Beauty inspektorze”.

Patrycja Andrzejewska

Charakteryzatorka i wizażystka. Dyplomowany kosmetolog. Skończyła Międzynarodowe Studium Dziewulskich z wyróżnieniem. Współpracowała przy sesjach okładkowych do Playboya i CKM. Związana z teatrem Dramatycznym, współpracowała także z Teatrem Żydowskim i Imką. Pracowała w USA, przy reklamach i dokumentach, między innymi przy Dokumencie Food Choices Documentary Michała Siewierskiego. Związana z fanowskim projektem filmu ,,Pół Roku Poezji Później” Maluje do teledysków, seriali, sesjach zdjęciowych czy spotów reklamowych.

Marta Krasowska

Wizażystka, charakteryzatorka. Współpracuje z Teatrem Dramatycznym oraz Teatrem IMKA, jest także członkiem zespołu współtworzącego charakteryzacje i makijaże programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Tworzy makijaże dla magazynów modowych i sesji zdjęciowych.

Ewelina Krasoń

Charakteryzatorka i wizażystka. Doświadczenie zdobywała w Make Up For Ever Academy im. Luc Besson w Paryżu pod okiem światowej sławy wizażystów i beauty influenserów takich jak: Linda Hallberg, James Vincent, Einat Dan czy Enrique Pena Remacho. Uczestniczyła w wielu pokazach mody czy sesjach zdjęciowych, tworząc edytoriale m.in. dla Elle Russia. Specjalizuje się w makijażu beauty, ale bliskie jej sercu są również makijaże kreatywne, artystyczne i awangardowe.

Katarzyna Duszyńska

Wizażystka. Absolwentka MSD. Podkreślanie kobiecej urody, piękno i harmonia to znaki rozpoznawcze Kasi. Doświadczenie zdobywała na sesjach zdjęciowych, pokazach makijażu i licznych warsztatach bo jak każdy wizażysta uważa,że tylko dalszy rozwój i pogłębianie wiedzy może uczynić z nas doskonałych twórców. Przez ostatnie lata pracowała jako główna wizażystka i szkoleniowiec marki Melkior Professional.

wydziały

Wydział Charakteryzacji Wizażu i Stylizacji

wydział główny

Specjalność: Charakteryzator-Wizażysta-Stylista

Nauka trwa 2 lata (4 semestry).
Cykle nauki: DZIENNY – 2 dni w tygodniu (w godz. 10:00-14:00 lub do 15.00 w zależności od programu), ZAOCZNY – 2 zjazdy w miesiącu (sobotnio-niedzielne w godz. 10:00-18:00).
Kierunek realizowany tylko w naborze letnim – początek zajęć w październiku.

Wydział ten skierowany jest do osób które dają sobie większą możliwość wyboru drogi zawodowej po ukończeniu szkoły.
Program obejmuje 540 godzin zajęć oraz 100 do 200 godzin praktyk (ilość praktyk uzależniona jest od osiąganych wyników w nauce).
W programie:  zajęcia z rysunku i rzeźby, wizażu i charakteryzacji filmowej i teatralnej i efektów specjalnych SFX. W programie nauczania znajdują się również: fryzjerstwo współczesne i stylowe, techniki sztucznych zarostów, stylizacja ubioru, trendy w modzie i body painting. Studenci wykonują takie rzeczy jak: odlewy, rany, opuchlizny i poparzenia,  odmładzanie i postarzanie, efekty brzydoty i zmęczenia,   makijaż dzienny, wieczorowy, okazjonalny i modowy, fryzury epokowe i współczesne, stylizację ubioru, poznają elementy historii mody przez epoki, najnowsze światowe trendy w makijażu i modzie.
Ilość godzin takich przedmiotów jak wizaż, charakteryzacja i efekty specjalne jest zbliżona co daje wszechstronną wiedzę charakteryzatorską,  natomiast program wzbogacony jest o zajęcia ze stylizacji  co umożliwia pracę na rynku modowym.
Zajęcia nie są prowadzone w okresach świątecznych, ferii zimowych i wakacji.

Praktyki rozpoczynają się na drugim roku nauki.
Wpisowe 1599 zł. PROMOCJA Czesne roczne płatne w 12 ratach miesięcznych po 749 zł – w ramach czesnego szkoła zapewnia wszystkie profesjonalne kosmetyki, narzędzia i materiały potrzebne do zajęć. W ramach wpisowego słuchacz otrzymuje komplet profesjonalnych pędzli treningowych. Roczne czesne wynosi 8988 zł. Przy jednorazowym opłaceniu kosztu 1 roku lub 2 lat nauki zniżka 5%.
Absolwenci wydziału otrzymują:
– Świadectwo ukończenia Szkoły Policealnej MSD (wydziału dwuletniego)
– Certyfikat Międzynarodowy w j. angielskim (ukończenia wydziału dwuletniego)

Specjalność: Charakteryzator-Specjalista Efektów Specjalnych F/X

Nauka trwa 2 lata (4 semestry).
Cykle nauki: DZIENNY – 2 dni w tygodniu (w godz. 10:00-14:00 lub do 15.00 w zależności od programu), ZAOCZNY – 2 zjazdy w miesiącu (sobotnio-niedzielne w godz. 10:00-18:00).

Kierunek realizowany tylko w naborze letnim – początek zajęć w październiku.

 Wydział ten skierowany jest do osób które swoją przyszłość chcą związać ściśle z zawodem charakteryzatora/ specjalisty od efektów specjalnych.
Program obejmuje 488 godzin zajęć oraz 100 do 200 godzin praktyk (ilość praktyk uzależniona jest od osiąganych wyników w nauce).

W programie:  zajęcia z rysunku i rzeźby, wizażu i charakteryzacji filmowej i teatralnej oraz  efektów specjalnych SFX i odlewów. W programie nauczania znajdują się również: fryzjerstwo współczesne i stylowe, techniki sztucznych zarostów,  body painting. Studenci wykonują takie rzeczy jak: odlewy, rany, opuchlizny i poparzenia,  odmładzanie i postarzanie,  rzeźbienie małych form, wyrób pozytywu, wykonywanie elementów ran, poparzeń, rogów itp., odlew twarzy, nosów, brody, ucha. Modelowanie i formowanie, odlewy rąk i nóg, praca na czaszce, formowanie głowy, wklejanie włosów,  modelowanie starej skóry, szyi, rąk itp., postacie fantastyczne, deformacja twarzy i kończyn, tworzenie całościowych postaci.
Ilość godzin z takich przedmiotów jak efekty specjalne SFX i odlewy gipsowe jest największa na tym wydziale, natomiast nie ma zajęć ze stylizacji, trendów w modzie a zajęcia z wizażu skupiają się na podstawowej wiedzy.
Zajęcia nie są prowadzone w okresach świątecznych, ferii zimowych i wakacji.
Praktyki rozpoczynają się na drugim roku nauki.

Wpisowe 1599 zł. PROMOCJA Czesne roczne płatne w 12 ratach miesięcznych po 999 zł – w ramach czesnego szkoła zapewnia wszystkie profesjonalne kosmetyki, narzędzia i materiały potrzebne do zajęć. W ramach wpisowego słuchacz otrzymuje komplet profesjonalnych pędzli treningowych. Roczne czesne wynosi 11988 zł. Przy jednorazowym opłaceniu kosztu 1 roku lub 2 lat nauki zniżka 5%.

Absolwenci wydziału otrzymują:
– Świadectwo ukończenia Szkoły Policealnej MSD (wydziału dwuletniego)
– Certyfikat Międzynarodowy w j. angielskim (ukończenia wydziału dwuletniego)

Specjalność: Charakteryzator-Wizażysta

Nauka trwa 2 lata (4 semestry).
Cykl nauki: Cykle nauki:  TYLKO ZAOCZNY – 2 zjazdy w miesiącu (sobotnio-niedzielne w godz. 10:00-18:00).

Kierunek realizowany tylko w naborze letnim  – początek zajęć w październiku
Kierunek ten jest wybierany najczęściej przez osoby które chcą pracować jako wszechstronny charakteryzator ale nie są zainteresowane stylizacją i kostiumami.
Program obejmuje 540 godzin zajęć oraz 50 do 100 godzin praktyk (ilość praktyk uzależniona jest od osiąganych wyników w nauce).

W programie:  zajęcia z rysunku i rzeźby, wizażu i charakteryzacji filmowej i teatralnej i efektów specjalnych SFX. W programie nauczania znajdują się również: fryzjerstwo współczesne i stylowe, techniki sztucznych zarostów, body painting. Studenci wykonują między innymi: odlewy, rany, opuchlizny i poparzenia,  modelowanie i formowanie, odlewy rąk i nóg, praca na czaszce, formowanie głowy, wklejanie włosów odmładzanie i postarzanie, efekty brzydoty i zmęczenia,   makijaż dzienny, wieczorowy, okazjonalny i modowy, fryzury epokowe i współczesne.
Ilość godzin takich przedmiotów jak wizaż, charakteryzacja i efekty specjalne jest zbliżona co daje wszechstronną wiedzę charakteryzatorską. Ponieważ program nie zawiera zagadnień związanych ze stylizacją i kostiumami ilość warsztatów z charakteryzacji jest największa.
Zajęcia nie są prowadzone w okresach świątecznych, ferii zimowych i wakacji.

Praktyki rozpoczynają się na drugim roku nauki.
Wpisowe 1599 zł. PROMOCJA Czesne roczne płatne w 12 ratach miesięcznych po 749 zł – w ramach czesnego szkoła zapewnia wszystkie profesjonalne kosmetyki, narzędzia i materiały potrzebne do zajęć. W ramach wpisowego słuchacz otrzymuje komplet profesjonalnych pędzli treningowych. Roczne czesne wynosi 8988 zł. Przy jednorazowym opłaceniu kosztu 1 roku nauki zniżka 5%.

Absolwenci wydziału otrzymują:
– Świadectwo ukończenia Szkoły Policealnej MSD (wydziału dwuletniego)
– Certyfikat Międzynarodowy w j. angielskim (ukończenia wydziału dwuletniego)

Specjalność: Wizażysta-Stylista

Nauka trwa 1 rok (2 semestry).
Cykle nauki: TYLKO DZIENNY – 2 dni w tygodniu (w godz. 10:00-14:00 lub do 15.00 w zależności od programu)

Kierunek realizowany w naborze letnim – początek zajęć w październiku

Wydział ten skierowany jest do osób które są zainteresowane pracą przy sesjach fotograficznych lub pokazach mody bo daje największą wiedzę z zakresu wizażu, stylizacji ubioru i kreacji wizerunku.

Program obejmuje 280 godzin zajęć oraz 50 do 100 godzin praktyk (ilość praktyk uzależniona jest od osiąganych wyników w nauce).

W programie: rysunek żurnalowy, analiza  kształtu twarzy, analiza kolorystyczna, fryzjerstwo współczesne, stylizacja ubioru, historia mody, face painting. Studenci wykonują między innymi: makijaż modowy, red carpet, różne rodzaje konturowania, makijaż kreatywny, makijaże epokowe, stylizację ubioru. Uczą się również jak projektować moodboard i poznają najnowsze światowe trendy w makijażu i modzie.
Zajęcia nie są prowadzone w okresach świątecznych, ferii zimowych i wakacji. Praktyki rozpoczynają się na drugim semestrze nauki.

Wpisowe 1599 zł. PROMOCJA Czesne roczne płatne w 12 ratach miesięcznych po 649 zł – w ramach czesnego szkoła zapewnia wszystkie profesjonalne kosmetyki, narzędzia i materiały potrzebne do zajęć. W ramach wpisowego słuchacz otrzymuje komplet profesjonalnych pędzli treningowych. Roczne czesne wynosi 7788 zł. Przy jednorazowym opłaceniu kosztu 1 roku lub 2 lat nauki zniżka 5%.

Absolwenci wydziału otrzymują:
– Świadectwo ukończenia Szkoły Policealnej MSD (wydziału dwuletniego)
– Certyfikat Międzynarodowy w j. angielskim (ukończenia wydziału dwuletniego)

92154543_4267983843227633_8832039364444815360_o
84923162_4073652459327440_733427805378838528_o

rekrutacja

DLACZEGO MSD?

Nasza szkoła z powodzeniem uczy najlepszych w dziedzinie charakteryzacji już od przeszło 25 lat!

W związku z jej 25-leciem, postanowiliśmy dać szansę na naukę większej liczbie uczniów i wprowadzamy czasową promocję na:

– WPISOWE na wszystkie kierunki – 1599 zł (oszczędzasz 100 zł)

– Wydział Charakteryzacji Wizażu i Stylizacji (2 lata) – czesne 749 zł
(oszczędzasz 2400 zł)

– Wydział Charakteryzacji Efektów SFX i Protetyki (2 lat) – czesne 999 zł
(oszczędzasz 2400 zł)

– Wydział Charakteryzacji i Wizażu (2 lata) – czesne 749 zł (oszczędzasz
2400 zł)

– Wydział Wizażu i Stylizacji (1 rok) – czesne 649 zł (oszczędzasz 1200 zł)

Przy jednorazowym opłaceniu kosztu 1 roku lub 2 lat nauki zniżka 5%.

Promocja trwa do 30 czerwca 2021 roku.

Studiuj z nami! Dołącz do najlepszych!

Potrzebujesz więcej informacji? : info@dziewulscy.pl

zdobądź nowe doświadczenie

NAUCZ SIĘ WIĘCEJ dzięki naszym kursom. 

Prowadzone przez profesjonalistów, czołówkę polskich wizażystów i charakteryzatorów, znanych nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami. Nasi wykładowcy są cały czas czynni zawodowo, otwarci na nowości i trendy. Pracują dla najlepszych, międzynarodowych marek, Dior, Guerlain, Givenchy i wiele innych. To jedni z najlepszych charakteryzatorów o ogromnym dorobku zawodowym w filmie, teatrze oraz telewizji. Więcej o naszych wykładowcach znajdziesz TUTAJ.

kursy

kurs wizażu

KURS WIZAŻU
“ACTIV BASIC”

Kurs wizażu ACTIV BASIC to 21 godzin intensywnej nauki makijażu.

3 dni po 7 godzin!

Dowiesz się jak z makijażu dziennego szybko zrobić makijaż wieczorowy.

Czym różni się makijaż glow od strobingu.

Poznasz tajniki makijażu ślubnego a także jak zrobić kultowy red carpet.

Jak również nauczysz się robić perfekcyjna kreskę która będzie Twoją drogą do stworzenia przepięknego cat eye.

Na koniec poznasz najnowsze trendy w makijażu.

OFERTA KURSU

 • 21 godzin zajęć podzielonych na 3 dni (zajęcia w godzinach 10:00-17:00);
 • małe, kameralne grupy (4-6 osób);
 • stanowisko do wizażu z odpowiednim oświetleniem;
 • bogata oferta produktów potrzebnych do wykonania makijaży;
 • imienny dyplom ukończenia kursu.

Cena 1899 zł

W prezencie uczestnik otrzymuje zestaw gąbek do makijażu i profesjonalnych pędzli.

Najbliższy termin: 2/3/4 września kurs prowadzi Monika Dzięcioł

TYLKO 6 MIEJSC

Konto bankowe: Międzynarodowe Studium Dziewulskich
68 1240 6263 1111 0010 7015 4255

Więcej informacji: info@dziewulscy.pl

MSD_Full_12 master

KURS WIZAŻU
“MAKE-UP MASTER”

Kurs wizażu MAKE-UP MASTER to 21 godzin intensywnej nauki makijażu.

3 dni po 7 godzin!

Intensywny trzy dniowy kurs który przygotuje Cię do najbardziej kreatywnej pracy.

Powiemy Ci czym jest Classic Lift.

Dowiesz się jak zrobić oszałamiający makijaż festiwalowy pt Pigment, połysk i brokat.

Poznasz techniki nowoczesnego modelowania twarzy dzięki któremu stworzenie doskonałego makijażu kreatywnego przestanie być tajemnicą.

Przekażemy Ci wiedzę o idealnym makijaż fashion/editorial- poznasz techniki makijażu fotograficznego.

OFERTA KURSU

 • 21 godzin zajęć podzielonych na 3 dni (zajęcia w godzinach 10:00-17:00);
 • małe, kameralne grupy (4-6 osób);
 • stanowisko do wizażu z odpowiednim oświetleniem;
 • bogatą ofertę produktów potrzebnych do wykonania makijaży;
 • imienny dyplom ukończenia kursu.

Cena 1899 zł

W prezencie uczestnik otrzymuje zestaw gąbek do makijażu i profesjonalnych pędzli.

Najbliższy termin:

TYLKO 6 MIEJSC

Konto bankowe: Międzynarodowe Studium Dziewulskich
68 1240 6263 1111 0010 7015 4255

Więcej informacji: info@dziewulscy.pl

IMG_20210419_171403

WARSZTATY STYLIZACJI ARTYSTYCZNEJ

14 godzin

W programie:

-Wprowadzenie: moda, stylizacja, dresscode i inne pojęcia mody
-Najciekawsze zagadnienia z historia ubioru
-Analiza kolorystyczna i analiza sylwetki
-Zasady stylizacji artystycznej i estradowej
-MoodBoard inspiracji
-Kostiumografia: teatr, film, muzyka
-Praca na planie rozrywkowego programu telewizyjnego oraz praca z gwiazdami
-Tworzenie stylizacji artystycznych

Dla kogo?

-Warsztaty Stylizacji Artystycznej pozwolą każdej osobie po ich ukończeniu na wykonywanie zawodu stylisty oraz na rozwinięciu swoich umiejętności koniecznych w pracy wizażysty lub charakteryzatora.
-Po ukończeniu warsztatów każdy uczestnik będzie posiadał podstawową wiedzę na temat kostiumów, stylizacji artystycznej oraz pracy przy programach telewizyjnych i filmach

Warsztaty trwają 14 h i są podzielone na dwa dni  – po 7h dziennie.
Wszelkie pomoce do wykonania ćwiczeń zapewnia organizator.

Cena: 1150 zł

Najbliższy termin:

Najwyżej oceniony uczestnik kursu weźmie udział w pokazie mody lub sesji zdjęciowej jako asystent Konrada Fado!

KURS POPROWADZI KONRAD FADO! – JEDEN Z NAJBARDZIEJ CENIONYCH STYLISTÓW W POLSCE!

zobacz coś więcej

galerie zdjęć

nasza praca

strefa studenta

  DANE OSOBOWE

  Imię *

  Drugie imię

  Nazwisko *

  Data urodzenia *

  Miejsce urodzenia *

  PESEL *

  Seria i numer dowodu osobistego *

  Telefon komórkowy *

  Adres e-mail *

  KIERUNEK NAUKI

  Kierunek nauki *

  TRYB NAUCZANIA

  Tryb nauczania *

  ADRES ZAMELDOWANIA STAŁEGO

  Ulica *

  Numer domu *

  Numer mieszkania

  Kod pocztowy *

  Miejscowość *

  Województwo

  ADRES DO KORESPONDENCJI (jeżeli inny niż adres zameldowania)

  Ulica

  Numer domu

  Numer mieszkania

  Kod pocztowy

  Miejscowość

  Województwo

  Dokumenty potrzebne do procesu rekrutacji: świadectwo ukończenia szkoły średniej, dowód osobisty, wpłata wpisowego w kwocie 1599 zł, zaświadczenie od lekarza POZ o braku przeciwskazań do kontynuowania nauki.

  SKĄD DOWIEDZIAŁAŚ/DOWIEDZIAŁEŚ SIĘ O NASZEJ SZKOLE? *

  Google

  Facebook

  Instagram

   

  Fora internetowe (wymień jakie)

  Inne (wymień jakie)

  Prawidłowość niniejszych danych potwierdzam i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w bazie danych MSD, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Przyjmuję do wiadomości, że wpłacane kwoty nie podlegają zwrotowi w przypadku rezygnacji z nauki.

  Jeżeli korzystają Państwo z formularza kontaktu jako osoby fizyczne, w oparciu o postanowienia art. 13 RODO (ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informujemy, iż:
  1. Administratorem Państwa danych osobowych jest Międzynarodowe Studium Dziewulskich.
  2. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu nawiązania kontaktu na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a oraz f RODO, tj. Państwa zgody oraz uzasadnionego interesu administratora, definiowanego jako możliwość nawiązania kontaktu.
  3. Odbiorcami Państwa danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa oraz podmioty obsługujące serwis/stronę www.
  4. Państwa dane osobowe przechowywane będą do czasu odwołania zgody/przez okres 10 lat.
  5. Posiadają Państwo prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Mają Państwo również prawo do przenoszenia danych oraz do wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  6. Zgoda jest dobrowolna i może być wycofana, co nie wpływa na zgodność z prawem uprzedniego przetwarzania. Cofnięcie zgody może jednak w określonych przypadkach oznaczać brak możliwości nawiązania kontaktu.
  7. Akceptują Państwo, że wpłacane kwoty nie podlegają zwrotowi w przypadku rezygnacji z nauki.

  * - pola wymagane.

  It’s easy: all we need is your email & your eternal love. But we’ll settle for your email.

   PERSONAL DATA

   Name *

   Surname *

   E-mail address *

   Phone no *

   FACULTY

   Faculty *

   Teaching mode

   Tryb nauczania *

   HOW DID YOU FIND OUT ABOUT OUR SCHOOL ? *

   Google

   Facebook

   Instagram

    

   FInternet forums (which?)

   Others (which?)

   I hereby confirm the correctness of this data and I consent to the processing of my personal data in the International Dziewulscy College database, in accordance with applicable regulations. I acknowledge that the amounts paid are not refundable in the event of cancellation.

   If you use the contact form as natural persons, based on the provisions of Art. 13 of GDPR (General Regulation on the Protection of Personal Data of 27 April 2016, Journal of Laws EU L 119 of 04.05.2016) we would like to inform you that:

   1. The controller of your personal data is the International Dziewulscy College.
   2. Your personal data will be processed for the purpose of contacting you pursuant to Article 6 para. 1 lit. a and f of GDPR i.e. your consent and the legitimate interest of the controller defined as the possibility of contacting.
   3. The recipients of your personal data will only be entities authorized to obtain personal data on the basis of legal provisions and entities operating the portal / website.
   4. Your personal data will be stored until consent is withdrawn / for a period of 10 years.
   5. You have the right to request that the controller enable you to access personal data, rectify it, delete or limit its processing, and to object to the processing of your data. You also have the right to transfer data and submit a complaint to the supervisory authority.
   6.Your consent is voluntary and may be withdrawn, which does not affect the lawfulness of prior processing. Withdrawal of consent may, however, in certain cases mean no contact.
   7. You accept that the amounts paid are not refundable in the event of cancellation.

   * – required.